Türk Ordusu Irak Sınırında

20 bin askerin yanı sıra çok sayıda köy korucusu ve özel harekat timlerinin de katıldığı operasyona, 10 Kobra ve Sikorsky helikopteri de havadan destek veriyor.

ŞIRNAK'taki Cudi ve Gabar Dağları'nda güvenlik güçlerinin teröristlere yönelik başlattığı operasyonlar sürürken, Irak sınırına tank ve asker sevkiyatları devam ediyor.


Gabar, Cudi, Küpeli, Namaz Dağları ile Harimiye, Sinaht, Yeditepe, Mese, Mergi, Hilizya ve Dersu bölgelerinde güvenlik güçleri tarafından başlatılan geniş çaplı operasyon tüm hazıyla sürüyor. 20 bin askerin yanı sıra çok sayıda köy korucusu ve özel harekat timlerinin de katıldığı operasyona, 10 Kobra ve Sikorsky helikopteri de havadan destek veriyor.

Şırnak 23’üncü Jandarma Tümen Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde yürütülen operasyonda özellikle Bestler Dereler Mevkii’nde zaman zaman PKK’lı teröristlerle sıcak temas sağlandığı, ancak ölü ve yaralı konusunda henüz bir bilgiye ulaşılamadığı belirtiliyor. Operasyon sırasında Kuzey Irak’tan sızmalara karşı, stratejik mevkiilere havadan asker indiriliyor, teröristlerin geçiş güzergahları tutuluyor.

Bu arada Irak sınırına tank ve asker sevkiyatı yapılıyor. Dün gece ve bu sabah Cizre Tank Taburu’ndan çıkan tanklar, Cizre ve Silopi İlçe merkezinden geçerek Habur Sınır Kapısı yakınlarında sınıra sıfır noktada konuşlandırıldı.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !