Karadeniz’e Makyavel operasyonu!

Arslan BULUT


Mitingleri kontrol etmek isteyenler bir tarafa, Avrupa Birliği, Karadeniz’in “Temel” karakterini bile kullanmaya çalışıyor! Anadolu Ajansı’nın geçtiği bir haber, AB’nin ve yandaşlarının yeni planını ortaya çıkardı.

Makyavel, “Türkleri dışarıdan işgal etmeye kalkmayın, yenemezsiniz. Fakat bir defa içeriden ele geçirdiniz mi her şeyi kabul ettirebilirsiniz!” diyordu!
1944’lerden itibaren Türkiye’nin başına gelen budur!
1952’de NATO’ya giriş süreci, Türkiye kalesinin içeriden fethi ile sonuçlanmıştır!
Soros’un turuncu devrimi, Ukrayna ve Gürcistan’dan önce Türkiye’de, turuncu parti AKP üzerinden uygulanmıştır.
Bugün Türkiye ekonomisi, dünya tekellerinin eline geçmiş durumdadır. Ekonomi milli güç demektir. Demek ki Türkiye’nin milli gücü dışarıdan kumandalıdır.
Milli güç dışarıdan kumanda edilince, milli siyaseti kim yapacak?
Prof. Dr. Mustafa Erkal, bugünkü durumu ve özellikle iç tehditleri anlatırken, “Türkiye, küresel güçler ve çevre ülkelerden kaynaklanan dış tehditlerle karşı karşıyadır. Avrupa Birliği bir dış tehdit halini almıştır. İçeride ise cumhuriyete ve rejime karşı ırkçı-bölücü, radikal dinci, aşırı sol terörcü, batıcı-teslimiyetçi tehdit unsurları vardır. TÜSİAD raporları, AB’nin yeni azınlıklar oluşturma çabaları, Türkiye’nin devlet şeklini değiştirmek için bir başlangıçtır. Mozaik ve çok kültürlülük iddialarının hedefi, Anadolu’dan Türk damgasını silmektir. Türkiye’nin asıl sorunu iç ihanettir” diyordu.
Turgay Tüfekçioğlu’nun belirttiği gibi, sonunda bıçak egemenliğe dayandı.
AB’nin Avrupa Birleşik Devletleri halini alması ile Türkiye’nin bu oluşumun köpek kapısında oyalanırken egemenliğini kaybetme tehlikesi ortaya çıktı. İşte Tandoğan’da, Çağlayan’da ortaya çıkan tepki, bu tehdidin, Türk Milleti’nin çoğunluğu tarafından anlaşılmış olduğunun göstergesidir.
Fakat bu tepki yine yanlış yönlendirilmek isteniyor! Tepkiler de kontrol edilebiliyor çünkü!
* * *
Mitingleri kontrol etmek isteyenler bir tarafa, Avrupa Birliği, Karadeniz’in “Temel” karakterini bile kullanmaya çalışıyor! Anadolu Ajansı’nın geçtiği bir haber, AB’nin ve yandaşlarının yeni planını ortaya çıkardı. Buna göre, Türk toplumunun ve özellikle de Karadeniz insanının sıcaklığını, sempatisini simgeleyen “Temel fıkraları” AB’yi sevdirme operasyonunun bir parçası haline getirilecek. Haberde, “Trabzon AB Bilgi Bürosu, halkın AB’yi tanıması ve sevmesi için Temel fıkralarından oluşan bir kitap hazırlamak için çalışma başlattı” deniliyor.Trabzon üzerinde bu kadar oyun oynandı, başaramadılar, şimdi Makyavel taktiği ile kaleyi içerden fethetmeye çalışıyorlar! Fakat bu Makyavel taktikleri de Karadeniz’e sökmez! Göreceğiz.
* * *
Her zaman belirttiğimiz gibi bugün de hattı savunma dönemi bitmiştir, sathı savunma dönemi başlamıştır. O satıh bütün vatan olduğu gibi, dildir, ekonomidir, iş dünyasıdır, kültürdür, siyasettir, medyadır, tarım ve maden alanlarıdır ve hepsinden önemlisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.
Asıl savunma, Türk kimliği taşıdıkları halde, yabancı istihbarat servisleri tarafından yetiştirilip önemli makamlara getirildikten sonra Türkiye aleyhine çalışan kozaları, gerçek kimlikleriyle ortaya çıkarmaktır! Türk Milleti’nin kozaların ihanetlerini öğrendiği gün, iç tehdit sona erecektir.
Makyavel’in söylediği gibi, dış tehditler Türk Milleti’ne vız gelir!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !