GURURLA SELAM DURDULAR

GURURLA SELAM DURDULAR

273.Düzce’de Jandarma Komutanlığı’na gelen engelli vatandaşlarımız da diğerleri gibi hemen eğitime başladı.

273.Düzce’de Jandarma Komutanlığı’na gelen engelli vatandaşlarımız da diğerleri gibi hemen eğitime başladı. Hepsi komutanlarını bağlılıkla selamladı.


HER TÜRK ASKER DOĞAR
Engelli gençlerimiz, 1 gün de olsa askerlik yapmanın mutluluğunu yaşadı, terhis belgesi aldı.
Yurdun dört bir yanında engelli gençler, 1 günlüğüne de olsa askerlik yaparak, tersih belgesi aldı. Asker olmanın gurur ve sevincini yaşıyan engelli vatandaşlara, “Engelliler Haftası” nedeniyle Mehmetçik, en anlamlı hediye vermiş oldu. Sabah erken satlerde Alay Komutanlık’larına gelen engelliler, ilk olarak askerlerin ve yakınlarının yardımı ile asker kıyafetlerini giydiler.

Kıvançla yemin ettiler
Mutlulukları gözlerinden okunan engelliler daha sonra sıraya geçerek komutanları ile birlikte eğitim yaptılar. Günün sonunda düzenlenen törenle yemin eden engelli gençler terhis belgelerini aldılar. 57. Topçu Tugay’ında düzenlenen yemin töreninde konuşan engelliler adına konuşan topçu er Koray Işık, her zaman asker olmayı çok istediğini, ancak işitme engeli nedeniyle bu isteğini yerine getiremediğini anlattı. Bir günlüğüne de olsa askerlik görevini yerine getirdiklerinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.Kutsal yemin töreninde ise büyük heyecan vardı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !