Diyarbakır, Cumhuriyete ait bir kent değil mi?

İsrafil KUMBASAR


Atatürkçü Düşünce Derneği önderliğindeki sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan ‘süpürge harekatı’ devam ediyor!..

ADD yönetimine çağrı: Diyarbakır, Cumhuriyete ait bir kent değil mi?


Atatürkçü Düşünce Derneği önderliğindeki sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan ‘süpürge harekatı’ devam ediyor!..
Önce Ankara Tandoğan’da, ardından İstanbul Çağlayan’da yapılan mitinglerin üçüncüsü önümüzdeki Pazar günü İzmir Alsancak’ta gerçekleştirilecek!..
“Mevzuubahis vatan ise gerisi teferruattır” ilkesi doğrultusunda mitinglere bizler de destek verdik!..
Tandoğan mitinginin ardından kaleme aldığımız “Kırmızı - Beyaz devrim geliyor” başlıklı yazımızda, yürüyüşün hedefini şu ifadelerle özetliyorduk:
“Süpürge harekatı başladı!..
‘Kalpaklılar’ ufukta geçit resmi yapıyor!..
‘Turuncu’ devrim, ‘karşı devrim’ ile sarsılıyor!..
‘Teslimiyet’ sürecini ‘tersine’ çevirecek, ‘Türk kimliğini’ yeniden ‘Türk yurdunda’ hakim kılacak, Türkiye Cumhuriyeti devletini yeniden ‘kuruluş felsefesine’ uygun temellere oturtacak olan ‘kırmızı-beyaz’ devrimin ayak seslerini şimdiden duyar gibi oluyoruz!..
Millet, ‘hiçbir şey olmamış’ gibi davrananları uyarıyor, ülkeyi korumak ve kollamakla görevli olanlara ‘kalk borusu’ çalıyor!..
‘Mazlum edebiyatı’ yaparak, ‘din ticareti’ yaparak iktidara gelip, ‘tüyü bitmemiş’ yetimin hakkına el uzatan hırsızlardan, ‘çaldıklarının’, ‘çırptıklarının’, ‘yuttuklarının’ hesabı birer birer sorulacak!..
Güzel günler yaklaşıyor!..
Tsunami geliyor!..”

* * *

Tandoğan mitingini görmezden gelen, Çağlayan mitingini ise ‘mecburen’ manşetlerine taşımak zorunda kalan satılmış medya, şimdi İzmir mitingi’nin üzerine ‘siyasi gölge’ düşürmeye çalışıyor!..
Güya CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, mitingde kolkola kürsüye çıkarak ’solda birlik’ mesajı vereceklermiş!..
Tabii satılmışların amacı belli!..
Mitinge ‘diğer kesimlerden’ katılımı engellemek!..
Baykal’ın ve Sezer’in herhangi bir Türk vatandaşı gibi o mitingde hazır bulunmalarına kimsenin herhangi bir söz söylemesi mümkün değil!..
Ancak, kürsüye çıkmaya kalkışırlarsa, iş değişir!..
Böyle bir hareket, bugüne kadar mitinglerin ‘CHP’nin yelkenlerini şişirmek’ amacıyla organize edildiği yolunda propoganda yapan işbirlikçilerin ekmeğine ‘yağ’ sürmekten başka bir işe yaramaz!..
Soldaki dağınıklığın ‘ilkelere’ değil de ‘şahşi kaygılara’ dayandığını artık herkes biliyor!..
Ülkenin erken seçime götürülmesi sürecinde ‘kritik’ bir görev üstlenerek puan toplayan Deniz Baykal’ın böyle bir ‘ucuz gösteriye’ tenezzül edeceğine inanmıyoruz!..
Zaten miting tertip komitesinin böyle bir girişime fırsat tanıyacağına da ihtimal vermiyoruz!..
Çünkü, ‘toplumun her kesiminin’ desteğini alan o mitinglerin asli gayesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini, ‘Türk yurdunda’, ‘Türk kimliğine’ karşı örtülü bir savaş ilan eden işbirlikçi iktidarın işgalinden bir an önce kurtarmaktır!..

* * *


Ankara, İstanbul, İzmir!..
Türk milletini ve Cumhuriyet ruhunu ‘bu üçgenin’ içerisine hapsetmeye kimsenin hakkı yoktur!..
‘Kareyi’ tamamlayacak olan bir vilayet daha var:
Diyarbakır!..
Cumhuriyeti korumanın, ülkede birlik ve bütünlüğü sağlamanın ‘nihai yolu’ Diyarbakır’dan geçer!...
Ancak, ‘süpürge harekatının’ başlatılmasında öncü rolü üstlenen Atatürkçü Düşünce Derneği, artık hedefe ulaşıldığını öne sürerek İzmir’in ardından Cumhuriyet mitinglerinden çekileceğini açıkladı!..
ADD Genel Başkanı Şener Eruygur ve miting tertip komitesine bir ‘milli görev’ çağrısı yapıyoruz!..
Öyle görünüyor ki, Çapulcubaşı Barzani’nin ‘açık desteğini’ alan işbirlikçi iktidarın dışında, ülkeyi yönetmeye talip olan ‘korkak’ siyasiler, diğer seçim dönemlerinde olduğu gibi yine ‘Güneydoğu Anadolu’ bölgesine gitmeye cesaret edemeyecekler!..
‘Cephe gerisinde’ atıp tutarak, ‘kahramanlık’ taslamayı sürdürecekler!..
Hazır, bir coşku atmosferi yakalanmışken, Cumhuriyet yürüyüşünü ‘Diyarbakır ile taçlandırmak’ artık bir ‘vatan borcu’ haline gelmiştir!..
Bir miting de Diyarbakır’da yapın!..
ADD Diyarbakır Şube Başkanı Rıza Gül ve arkadaşlarının böyle bir organizasyonun altından başarı ile kalkacaklarına inanıyoruz!..
‘Cumhuriyet’ için çok şey mi istiyoruz?..
Ne dersiniz?..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !