Bebek katili İSRAİL

İsrailli askerler bu kez anne karnındaki bir bebeği öldürdü. Filistinli kadının yattığı hastanede, isabet eden kurşunla ceninin başının paramparça olduğunu belirlediklerini söyledi.

Yaralı Filistinli kadının eşi Rafet Katuni, evlerinin, gündüz saatlerinde baskın düzenleyen İsrail askerleriyle silahlı Filistinliler’in ateş hattı içinde kaldığını, 3 çocuklarını başka odaya taşımaya çalıştıkları sırada pencereden içeriye kurşun girdiğini ve eşinin sırtından giren kurşunun karnından çıktığını anlattı. Merminin İsrail askerlerinin ateş ettiği taraftan geldiğini ifade eden Katuni, ambulansın gelmesinin de İsrail askerlerinin durdurması nedeniyle yarım saati bulduğunu dile getirdi.

İsrail ordusu sözcüsü ise bölgede silahlı Filistinliler ile karşılıklı ateş açıldığını doğruladı, ancak 1 İsrail askeriyle 1 silahlı Filistinli’nin yaralandığını belirttiği çatışmada, başka yaralanan olup olmadığını “bu noktada” doğrulayamadıklarını ve olayı araştırdıklarını kaydetti. Ambulansın geç kaldığı iddiasının da araştırıldığını belirten İsrail ordusu, ancak çatışma bölgelerine araçların girişini genelde engellediklerine işaret etti ve çatışmanın hemen ardından İsrail askerlerinin bölgeden ayrıldıklarını bildirdi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !